html5 templates

Ahoj, já jsem Eddie.

Chytrý neurorehabilitační systém.

Trošku příběhu

Pomáhám nejen Tobě – ale také lidem po úrazu hlavy, a vlastně všem, kteří mají problémy se správným fungováním mozku.

Jednou budu schopen doprovázet a pomáhat od časných fází léčby po celou dobu rekonvalescence. Snažím se Tě poznat a učit se od Tebe. To proto, abych byl schopen co nejlépe a co nejvíce efektně rehabilitovat ztracené anebo rozbité funkce mozku.

Od jiných kognitivně-tréninkových aplikací a programů (a že se jich za tě posledních pár let po světě vyrojilo…) se liším především tím, že se neustále od svých uživatelů učím a pak upravuji celý proces rehabilitace. Učím se ze všech získaných řešení (třeba zrovna i od Tebe) a hledám tu „nejzdravější“ cestu k řešení každé úlohy.

Jednou budu opravdu umět „TU správnou“ cestu a naučím ji všechny, kteří to opravdu potřebují.

Jsem projekt na počátku cesty. Vznikl jsem v roce 2017 a propojuji potřebnost pacientské reality se světem aplikované neuropsychologie, informačních technologií, univerzit a užitečného bussinessu.

Mí tvůrci jsou profíci ve svých oborech. Jsou to kliničtí pracovníci, kutilové z Biomedicíny (FEI - VŠB-TU) a šikulové v oblasti tvorby inteligentních systémů (Katedra informatiky a počítačů – PřF OSU). Opíráme se o reálnou klinickou zkušenost z nemocničního prostředí, současných poznatků o fungování mozku, IT a biomedicínských technologií.

Jsme v tom spolu a víme, že k dosažení „ideální cesty“ a doručení ji svému uživateli (třeba zrovna Tobě) vede ještě pořádně dlouhá cesta.

Krok po kroku

Eddie je komplexní nástroj a jeho vývoj ovlivňuje svět kolem nás.

2012-2017

Eddie spojuje

Kognitivní rehabilitace nás zajímá dlouhodobě. Dlouhodobě ji aktivně provádíme, zkoumáme a učíme. Víme, že k efektivní úzdravě pacienta vede nutnost propojovat nejen znalosti, dovednosti, ale také informace. Svépomocí jsme začali budovat informační server Neuroportal a propojovat univerzitní svět s klinickými a aplikačními obory. Tím vzniklo přirozené podhoubí pro náš projekt Eddie.

Projekt neurorehabilitačního systému jsme pojmenovali Eddie, protože příběh kluka, Eddieho Edwardse, který se, navzdory osudu, rozhodl, že jednou pojede na Olympiádu, je tak trošku i náš příběh. Věříme, že právě nenápadní hrdinové všedního dne, mají díky své odhodlanosti, vytrvalosti a odvaze šanci nejen na úspěch, ale svým přístupem jsou schopni změnit a inspirovat okolní svět.


2018/04

Startup Akcelerátor Green Light

Eddie se dostal do startup akcelerátoru Green Light pořádaný Centrum podpory inovací.
Úspěšně jsme absolvovali celý akcelerátor až do samotného konce, kdy jsme měli jedinečnou příležitost Eddieho představit na podiu velké auly VŠB-TUO při příležitosti Green Light Startup Show.

2018/06

Kreaton

Společně s MSIC (Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s.) jsme uspořádali Kreaton (kreativní hackathon), kdy se Eddie posunul zase o kousek dál. Seznámili jsme se s novými lidmi a poznali nové kamarády.

2018/06

Ideahub

Na Kreatonu jsme se seznámili s lidmi z ostravského IdeaHUBu (IdeaHUB z.s.). Pánové jsou vynálezci na fulltime a protože jsme si padli do oka, začali jsme spolu řešit prototyp hardwarového offline řešení pro Eddieho. Říkáme mu Hloupá kostka. A přestože to z názvu nevyznívá, hloupá kostka v šikovných rukou umí být pěkně chytrá.

2018/10

Konference Neurokognitivní rehabilitace

Uspořádali jsme ve spolupráci s AMKP (Ambulance klinické psychologie s.r.o.), MSIC (Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s.), ČSNR (Česká společnost pro neurokognitivní rehabilitaci, z.s.) první českou konferenci neurokognitivní rehabilitace, která se konala v Ostravě. Byla to úžasná zkušenost a tešíme se na další ročník.

2018/11

TAČR

Katedra informatiky a počítačů Přírodovědecké fakulty OU spolu s Katedrou kybernetiky a biomedicínského inženýrství VŠB-TUO, Fakultní nemocnicí Ostrava a Ambulancí klinické psychologie s.r.o. uspěla v programu ÉTA2 u Technologické agentury ČR (TAČR) s projektem „Chytrý neurorehabilitační systém pro pacienty se získaným poškozením mozku v časných stádiích léčby“ (TL02000313).

Podařilo se nám tak ukotvit spolupráci tří největších vědeckovýzkumných organizací Moravskoslezského kraje a z Eddieho udělat opravdu multioborový vědecko-výzkumný projekt.

2018/12

SME-Instrument

Na Vánoce jsme dostali dárek, Eddie je zařazen do první fáze SME-Instrumentu v rámci Horizontu 2020 a projektu se otevírá cesta do světa.

2019/04

Sběr dat

Aby jednou chytrý neurorehabilitační systém Eddie mohl pomáhat, potřebuje teď i vaši pomoct.
Kalibrujeme diagnostickou aplikaci a moc by pomohlo, kdyby jste si našli 10 minut času, zaregistrovali jste se, vyplnili krátký dotazník a odehráli obě verze testu.

Čím více dat, tím přesnější jednou Eddie bude v diagnostice a následné rehabilitaci.

Chci si zahrát Eddieho diagnostický modul.

2019/09

Forbes

Článek v zářijovém čísle časopisu Forbes nám udělal obrovskou radost!

2019/10

Falling Walls Lab

S Eddiem jsme bořili stěny časné kognitivní rehabilitace v národní verzi mezinárodní networkingové platformy Falling Walls Lab, která probíhala v Brněnském CEITECu (Central European Institute of Technology).

2019/10

NRKR19

Druhý ročník České konference neurokognitivní rehabilitace (NRKR) byla pro nás mimořádný úspěch.

Konala se opět v Ostravě, v krásných prostorách MSIC (Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s.) a ve spolupráci s AMKP (Ambulance klinické psychologie s.r.o.), se zášťitou ČSNR (Česká společnost pro neurokognitivní rehabilitaci, z.s.).

Tešíme se na NRKR20!

2019/10

Rehabilitační Kufřík

Říjen byl opravdu nabitý! Druhý ročník konference NRKR pro nás také představoval obrovský krok - premiéru našeho rehabilitačního kufříku, což je první hardwarový (offline) výsledek Eddieho.

Majitelé prvních kufříků si už vesele rehabilitují a vy si jej můžete objednat níže.

Chcete testovat Eddieho?

Vývoj neurorehabilitačního systému je náročný na sběr dat. Pokud věnujete 10 minut svého času (registrace, vyplnění krátkého dotazníku a odehrání dvou verzí testu),  tak pomůžete zpřesnění diagnostiky následné rehabilitace. 

Ze svých výsledků taky možná zjistíte, že by jste měli trénovat svůj mozek.

Rehabilitační kufřík BASIC

Obsahuje 6 rehabilitačních kostek, 6 sad vyměnitelných stran pro kostky a stavebnici CreoKit Rehab

Kostky

Kostky jsou 5 cm velké, lehoučké a zárověň bytelné, vyrobené z moderních a bezpečných materiálů, takže zvládnou jak hrubší zacházení, tak i okousávání nejmenších. 

Sady

Každá kostka má vyměnitelné strany (jsou na magnetky).

Sady obsahují barevné čtverce, puzzle se zvířaty, tečky, čísla písmena, znaménka.

Mobirise

CreoKit Rehab

CreoKit Rehab je kreativní dřevěná stavebnice, která využívá jako hlavní stavební prvek dřevěné tyčky a silikonové spojky.

Ideální pro trénink jemné motoriky a představivosti.

Herní deska

Herní deska vytváří přirozenou plochu pro trénink. 

Galerie

Adresa

Eddie je projekt firmy
YAKNA s.r.o.

IČ: 25858149
Třebohostická 564/9
100 00 Praha

C 252198 vedená u Městského soudu v Praze 

NEJSME PLÁTCI DPH!

Kontakt

E: ahoj [zavináč] yakna [tečka] cz